5 pomysłów na prezenty dla roczniaka

Pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowy czas: w końcu każda mama chce, by to był wyjątkowy dzień, który zapewni mnóstwo radości całej rodzinie. Jeśli jednak zaproszeni jesteśmy na pierwsze urodziny dziecka z pewnością długo będziemy zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego prezentu. Oto 5 pomysłów na podarunki dla roczniaka, które z pewnością przydadzą się podczas kolejnych miesięcy dorastania!

1. Ubranka

Ubrania dla najmłodszych dzieci to prezent wyjątkowo uniwersalny, który z pewnością przyda się dziecku. Przed zakupem warto zapytać rodziców o rozmiar dziecka, a nawet o to, czego obecnie potrzebują. Nie ma sensu kupować ubranek, które przydadzą się za kilka miesięcy: dzieci w tym wieku rosną tak szybko, że trudno przewidzieć jakie ubranka będą nosić za kilka miesięcy, gdy zmieni się pogoda.

2. Zabawki sportowe

Roczne dzieci zwykle już raczkują, a często także stawiają pierwsze kroki. To doskonały czas na pierwsze zabawki sportowe: zabawkowe kręgle, jeździki, tunele do przechodzenia, baseny z kulkami czy multimedialne bramki wyposażone w miękkie piłki.

3. Zabawki edukacyjne

Obecnie w sklepach dziecięcych znajdziemy całe mnóstwo zabawek edukacyjnych, które stanowią nie tylko świetną rozrywkę dla najmłodszych, ale również stymulują ich mózgi i ułatwiają naukę. Wiele z nich wydaje różne dźwięki i emituje wielobarwne światła. Możemy zdecydować się także na układanki logiczne dostosowane do wieku młodego solenizanta.

4. Książeczki dla dzieci

Wiele osób uważa, że książka to najlepszy prezent na każdą okazję. Nie inaczej jest z najmłodszymi – najlepsze książki obrazkowe dla dzieci dostarczają mnóstwa zabawy, bawią i uczą. Warto wybierać książeczki multimedialne, które zawierają dodatkowe efekty, co z pewnością zainteresuje nawet najmłodsze dzieci.

5. Klocki

Kto z nas nie spędził setek godzin na zabawie klockami? Obecnie w sklepach dziecięcych znajdziemy specjalne klocki, które świetnie sprawdzą się już dla rocznych dzieci. Są to m.in. duże klocki drewniane, Lego Duplo czy kolorowe, pluszowe klocki z różnymi obrazkami. Do doskonały, uniwersalny prezent nie tylko na pierwsze urodziny!

 

Dodaj komentarz