Czym jest kobiecość?

Kobiecość to tak naprawdę pojęcie, które dla każdego może oznaczać coś innego. Każdy ma swoje preferencje i wyobrażenie na temat tego, co powoduje iż kobieta ma w sobie „to coś”. Ogólnie rzecz biorąc o kobiecości decydują określone cechy, zachowanie, wygląd które przypisuje się kobietom.

Czym jest kobiecość

Każda kobieta może odkryć w sobie cechy, dzięki którym będzie czuła się kobieco i dobrze z samą sobą. Najczęściej kobiecość postrzegana jest jako długie włosy, zadbane paznokcie, okazały biust, estetyczny makijaż. Również ubiór może o tym świadczyć. Kobiecość to przecież obcisłe sukienki, spódnice zamiast spodni a także oczywiście szpilki. To są elementy, które na pierwszy rzut oka zazwyczaj powodują, iż postrzega się kobiecość. Jednak przecież nie chodzi tutaj jedynie o wygląd, ale również sposób mówienia a także zachowania. W tym aspekcie już każda mała dziewczynka jest przygotowywana do roli, którą ma pełnić jako kobieta. Rodzice, nauczyciele i środowisko uczą już od najmłodszych lat to wypada a czego nie kobiecie, jak się zachowywać, jak się wypowiadać, jakie zadania należą do kobiet. Niektóre są bardziej a niektóre mniej stereotypowe. W zależności od tego, wśród jakich ludzi przebywa dorastająca już młoda kobieta, będzie ona postrzegała pojęcie kobiecości.

 

Najczęściej jednak, niezależnie od grupy społecznej, przy okazji tematu kobiecości mówi się o subtelności, delikatności, zmysłowości oraz inteligencji. Taki zestaw jest najbardziej pożądany przez zarówno mężczyzn jak i kobiety. Kobiecość więc to posiadanie pewnych cech charakteru a także wyglądu, które według konkretnej osoby mają o niej świadczyć.
Zdarza się jednak nierzadko tak – szczególnie w okresie dojrzewania – iż kobieta, z różnych powodów nie może odkryć w sobie swojej kobiecości. Są jednak na to pewne sprawdzone, skuteczne sposoby. Próbując odkryć ją w sobie należy pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny i każdy ma odmienne zdanie na temat tego, czym właściwie jest ta cała kobiecość i co o niej świadczy. Najważniejsze w tym wszystkim, to żyć w zgodzie z samym sobą. Jeśli słyszysz na przykład, że ubierając dżinsy zamiast obcisłej spódnicy nie jesteś kobieca, nie przejmuj się tym. Ubieraj się tak, jak sama tego pragniesz i w to, w czym czujesz się najlepiej. Zarówno w spodniach jak i w spódnicy można dobrze wyglądać i czuć się kobieco. Na początku więc zastanów się jaka naprawdę jesteś i jak możesz to wykorzystać na swoją korzyść.

 

Warto również, w procesie odkrywania swojej kobiecości, po prostu zaakceptować siebie i pokochać aspekty ciała, których nie możesz zmienić. Jeśli jednak nie zadowala cię coś w twoim wyglądzie, a możesz to zmienić warto jest dążyć do celu. Kobieta, która lubi swoje ciało po prostu emanuje pewnością siebie! Jeśli jesteś pewna siebie, jesteś również kobieca. Jeśli nie wierzysz, obejrzyj film „ Jestem taka piękna!” , świetnie obrazuje on właśnie taką sytuację. Jeśli jest coś, co sprawia, iż nie czujesz się kobieca spróbuj to odkryć i usunąć problem. Najważniejsze w tym wszystkim jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czym właściwie według mnie jest kobiecość? Jeśli już sobie na nie odpowiesz, zacznij dążyć do swojego ideału. Pamiętaj jednak, że w przypadku niepowodzeń nie powinnaś się poddawać i załamywać. Być może wyznaczyłaś sobie zbyt trudne do osiągnięcia cele. Czasami warto je przeanalizować, aby nie wplątać się w poczucie beznadziei i rozczarowanie.

Zakończenie

Mimo tego, że ogólne cechy kobiecości to piękne ciało, subtelność i tego typu aspekty, pojęcie to może dla każdego oznaczać coś innego. Nawet kobiety, które na portalach Internetowych określane są mianem „ideału” nie dla każdego są kobiece. Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na pytanie czym właściwie jest kobiecość, ponieważ dla każdego może ona wiązać się z innymi cechami, oznaczać zupełnie coś innego. Najważniejsze to czuć się dobrze z samą sobą, dbać o siebie i pamiętać o swoim szczęściu.

Dodaj komentarz