Dlaczego kobiety powinny prowadzić biznes?

Od wielu tysięcy lat panował stereotyp, że kobiety powinny wychowywać dzieci, sprzątać w domu i pomagać dzieciom w lekcjach. Żyjemy jednak w XXI gdzie takie stereotypy powinny być burzone, niszczone, a jednak dalej bardzo wiele osób uważa, że kobiety powinny żyć tak jak kiedyś, wiele ludzi krytykuje, że kobiety chcą się rozwijać i spełniać marzenia i postawione samej sobie cele. Wiele kobiet marzy o tym aby otworzyć zakład fryzjerski, kosmetyczny, czy prowadzić jakikolwiek inny biznes, na przykład biznes online, który w obecnych czasach bardzo prężnie się rozwija.

Przełamanie stereotypu “kobieta jest wychowywania dzieci i zajmowania się domem”

Jest to jeden z głównych powodów dla których powinny kobiety otworzyć biznes i zdobywać wiedzę jak go prowadzić, nie tylko wykonując prace, lecz zajmując się marketingiem, promocją czy sprzedażą chociażby na początku drogi z własną działalnością gospodarczą. Jeśli mężczyzna potrafi nauczyć się prowadzić biznes i z niego zarabiać to kobiety się nie nauczą? Jest wiele kobiet które chciały by zacząć prowadzić sklep internetowy, jest to wykonalne, gdy zdobędą odpowiednią wiedzę jak to robić i jak utrzymywać taki sklep, aby nie zbankrutował. Na pewno będą potrzebne jakieś środki aby taki e – sklep otworzyć, jednak wszystko da się załatwić i zdobyć.

Kolejną sprawą jest to aby kobiety się rozwijały i spełniały swoje cele oraz marzenia.

Prowadzenie biznesu to nie tylko podpisywanie papierków czy trzymanie ręki na pulsie aby wszystko sprawnie działało, lecz gdy prowadzimy biznes musimy cały czas rozwijać siebie, swoją mentalność oraz budować samodyscyplinę i nauczyć się bycia oszczędną osobą, ponieważ takie cechy i umiejętności sprawią, że biznes będzie pod ręką dobrej i odpowiedzialnej osoby która będzie trzymać samodyscyplinę i będzie konsekwentna wobec siebie. Biznes otwiera także wiele różnych innych ścieżek kariery, przykładowo gdy prowadzimy sklep online z odzieżą własną, można robić sesje zdjęciowe na których sami będzie prezentować merch. Rozbudowując nasz sklep, jesteśmy w stanie nawiązać wiele współpracy z innymi markami/osobami/firmami. Możemy wspierać jakieś mniejsze firmy czy osoby które chcą zaistnieć w świecie medialnym. Nasza marka może być “twarzą” jakiejś kampanii, lub być współzałożycielem organizacji charytatywnej. Gdy kobieta by prowadziła taki biznes ze sklepem online, mogła by tworzyć fajne promocje, jedną z takich promocji może być chociażby to, że gdy ktoś kupi przykładowo trzy bluzy dostanie bon na paznokcie gratis, lub coś podobnego. Taka promocja byłaby strzałem w dziesiątkę. Możliwość jest też taka, że jakaś kobieta wolałaby otworzyć biznes stacjonarny, wtedy można wejść w współprace z kimś kto mógłby mieć cokolwiek wspólnego z naszym biznesem, a prawda jest taka, że jeśli pomyślimy to dosłownie z każdym człowiekiem i z każdym produktem/usługą możemy stworzyć jakąś ciekawą kampanię promocyjną.

Ostatnim takim elementem dlaczego kobiety powinny próbować biznesu jest to, że w szkole zdobywamy ogrom wiedzy która się bardziej przydaje lub mniej, jednak w przypadku szkoły średniej wybieramy konkretny kierunek i jeśli ukończymy taką szkołę z konkretnym kierunkiem warto byłoby pomyśleć jaki biznes otworzyć i jak wykorzystać tę nabytą wiedzę przez tyle lat, chyba, że wolimy pracować 40 lat na etacie, ale raczej każdy chciałby się rozwijać i żeby to ludzie dla nas pracowali a nie my dla nich, jeżeli jakaś kobieta interesuje się mechaniką samochodową oraz chciałaby związać swój zawód z tym, dlaczego nie?

Każdy ma prawo robić co kocha, lecz w biznesie chodzi o to by przede wszystkim rozwijać siebie i dążyć do tego by być numerem jeden w swojej branży a nie do tego by mieć pieniądze, pieniądze są ważne, lecz to bardzo często mylna wartość.
Są kobiety które interesują się fotografią i w takim przypadku świetnym pomysłem będzie na początek robić prywatne sesje, a później gdy poczujemy się pewnie za obiektywem, wejść na szerszą skale i robić zdjęcia dla lokalnej gazety lub dla jakiś osób które się wybijają, ponieważ to też pomoże bardzo w rozwoju biznesu. Ostatnim pomysłem jest rysowanie, malowanie. Wiele kobiet kocha rysować/malować i tutaj pojawia się pomysł tego, aby robić grafiki dla firm, banery lub miniaturki na przykład na youtube’a który cały czas jest wysoko i nie spada. W przypadku gdy wolimy raczej szkicowanie ołówkiem to dobrym pomysłem będzie aby robić płatne portrety dla kogoś, przyjmujemy zlecenie i robimy ręczny portret dla jednej osoby lub pary, takim sposobem można też bardzo się rozwijać przy tym spełniać marzenia i prowadzić dochodowy biznes

Dodaj komentarz