Dlaczego warto się całować?

Czym jest miłość?

Miłość, jest głębokim uczuciem, którym darzymy druga osobę. Często towarzyszy mu pożądanie i silna więź. Każdy z nas marzy o prawdziwej miłości, która będzie trwała do końca życia. Nie zawsze potrafimy mówić o niej otwarcie, często skrywamy swoje uczucia, nie potrafiąc wyznać jej drugiej, ważnej dla nas osobie.

Dlaczego warto się całować?

Pocałunki, są idealnym sposobem na poprawę naszego samopoczucia i zdrowia. Podczas wykonywania tej czynności nasz organizm wytwarza tak zwane hormony szczęścia, tak zwane endorfiny. Wprowadzają do naszego organizmu wiele pozytywnych zmian i korzyści. Pocałunki wpływają również bardzo korzystnie na nasza cerę, poprawiają jej stan. Skora się dotlenia, staje się bardziej promienna, a usta bardziej czerwone i nawilżone. Podczas pocałunku napinają się także mięśnie twarzy, przez co na naszych twarzach nie pojawiają się zmarszczki. W internecie pojawia się dużo spekulacji dotyczących przedłużenia życia poprzez pocałunek. Podobno całowanie się może wydłużyć nasze życie nawet o 5 lat. Naukowcy udowodnili, ze osoby oddające się tej czynności, żyją dłużej. Dzieje się tak, ponieważ poprzez całowanie się uwalnianie są różne procesy chemiczne. Potrafi również spowodować ogrzanie naszego ciała, a co za tym idzie przepełnia je cudowna energia. Udowodniono również, ze podczas całowania jesteśmy w stanie stracić od 6 do 12 kalorii na minutę. Dlatego pocałunki są uważane za cudowna i niesamowite dietę. Oczywiście wszystko zależy od naszego zaangażowania, a także długości pocałunku. Najdłuższy, francuski pocałunek trwał 30 godzin, 59 minut i 11 sekund, a w jego trakcie partnerzy stracili 7436 kalorii. Pocałunki maja również ogromny wpływ na nasz uśmiech. Podczas tej czynności wytwarzamy więcej śliny, która ma działanie bakteriobójcze. Pocałunki zmniejszają także napięcie i redukują poziom naszego stresu. Dzięki wytwarzanemu hormonowi zaufania czujemy spokój i ukojenie. Całowanie się może powodować również spadek poziomu złego cholesterolu, a także reguluje ciśnienie i przyspiesza tętno – krew lepiej przepływa, a co za tym idzie nasz organizm dotlenia się. Jak widać, pocałunki maja bardzo dobry wpływ na stan naszego organizmu i samopoczucia. Są idealnym sposobem na wyrażanie i pokazywanie uczuć, która darzymy bliska i ważna osobę. Nie potrzebujemy do tego odpowiedniego miejsca, czy okazji. Warto okazywać miłość, każdego dnia, niezależnie od miejsca i czasu.

Podsumowanie i kilka ciekawostek o pocałunkach

Pocałunki świadczą także o trosce, bezpieczeństwu, ale tez szacunku. Warto wiedzieć, ze człowiek żyjący średnio przez 70 lat w ciągu całego swojego życia średnio całuje się przez 110 tysięcy minut, czyli 76 dni i 8 godzin. Międzynarodowy dzień pocałunku przypada na 28 listopada, ale pocałunki maja również swoje święto w czerwcu, lipcu i grudniu. Każdy z nas powinien obchodzić te święto i cieszyć się z pozytywów, które nam gwarantuje. Pamiętajmy, ze pocałunki bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Praktykujmy je najczęściej jak tylko możemy i jak najdłużej. Spowoduje to, ze nasze życie będzie mniej stresujące, przyjemne i pełne superlatywów. Pocałunki wywołują bardzo dużo uśmiechu na naszej twarzy i poprawiaja samopoczucie. Niezależnie od wieku każdy z nas powinien darzyć bliskie osoby codziennie nawet skromnym buziakiem w policzek, jest to idealne udowodnienie miłości i pokazanie drugiej osobie, ze jest dla nas ważna i odgrywa ważna role w naszym życiu.

Dodaj komentarz