Najmocniejsze zabobony związane z ciążą

Jeśli jesteś w ciąży, albo posiadasz w swoim otoczeniu ciężarną kobietę, na pewno wiesz, że istnieje wiele mitów na ten temat. Potrafią one skutecznie popsuć radość z bycia w tym pięknym stanie.

W to nie warto wierzyć

Mity są obecne w każdej kategorii życia człowieka. Są tworzone od wielu lat, wiele pokoleń powtarza je bez głębszego zastanowienia. Są jednak mity takiego kalibru, że bardzo ciężko uwierzyć w to, że ktoś naprawdę uważa jest za fakty. Oto, naprawdę mocne, mity ciążowe:

  • Problemy związane z zajściem w ciąży, to najczęściej wina kobiety – bezpłodność nie jest niczyją winą, nie mamy również wpływu na to, czy będziemy zmagać się z tym problemem czy nie. Przyczyny bezpłodności są bardzo różne.
  • Zrezygnuj z przymierzania okularów, jeśli chcesz, aby twoje dziecko nie miało problemów ze wzrokiem – jaki to ma ze sobą związek? – żaden.
  • Dziecko będzie leworęczne, jeśli mama będzie dużo zamartwiała się, w czasie ciąży – czy to nie dyskryminacja osób leworęcznych? Oczywiście, w ciąży lepiej się za dużo nie stresować, ale na pewno nie ma to wpływu na to, czy dziecko będzie prawo czy leworęczne. Poza tym – czy to aż tak ważne?
  • Osoby o wątpliwej urodzie rzucają uroki na dziecko – czy to czasy wampirów i czarownic? Oczywiście, że nie. Poza tym, dla każdego brak urody oznacza coś innego.
  • Ciemniejsze piegi gwarantują, że urodziny się dziewczynka – ciemnienie piegów to naturalny proces, który może wystąpić w czasie ciąży. Ciało zmienia się, piegi ciemnieją, to niczego nie zwiastuje, a już na pewno nie przesądza o płci dziecka.

Zakończenie

To tylko kilka przykładów najbardziej bzdurnych mitów, z którymi możesz spotkać się będąc w ciąży. Są one zupełnie nielogiczne i nie mają nic wspólnego z prawdą. Lepiej więc nie zwracać na nie uwagi i poświęcić czas na dbanie o siebie, a także radość z oczekiwania na nowego członka rodziny. Czas oczekiwań powinien być piękny, a nie stresujący i wręcz straszny. Zamiast o mitach, poczytaj więc o faktach związanych z ciążą i macierzyństwem.

 

Dodaj komentarz